Pokročilé vyhledávání
Výsledky vyhledávání
Zveřejněno Kristyna Parradova na 9.9.2021
0

Proč nenakupovat na bezrealitky.cz?

Někteří klienti uvažují, zda se s prodejem nemovitosti obrátit na makléře nebo si zařídí prodej sami přes nějaký nezávislý internetový portál, například bezrealitky.cz. Víte, jaké má nákup a prodej na těchto serverech nevýhody a rizika?

Důvody se různí, ale nejčastěji lidé nechtějí platit provizi realitním kancelářím. Ovšem ani služby portálu bezrealitky.cz nejsou zdarma.

Na nezávislých realitních serverech vždy platíte za zveřejnění inzerátu a můžete si připlatit za další služby – například za přípravu smluv, sjednání hypotéky či zajištění energetického štítku. Těmito službami se takové portály v podstatě stávají realitní kanceláří. Zajišťují totiž veškeré zázemí a administrativu stejně jako klasická realitní kancelář, pouze komunikaci s potenciálními klienty musíte vyřídit sami.

Realitní kanceláře vám zajistí inzerci na celé řadě portálů v ceně provize, vy jako prodejce již nic nedoplácíte.

5 důvodů proč je lepší spolupracovat s realitním makléřem

1. Cena nemovitosti

Nepochybně platí, že chcete prodat za co nejlepší cenu. Žádný portál, kde lze nabídnout nemovitost k prodeji, nenabízí tržní odhady nemovitostí. Jistě, můžete si udělat nějakou představu sami. Ale profesionální odhadce zvažuje v ceně také potenciál lokality, stavební stav domu a mnoho dalších položek, které mohou s cenou výrazně pohnout.

Kvalitní odhad pomůže nemovitost prodat, protože pokud cenu příliš nadsadíte, pochopitelně o ni nebude zájem. Nemovitost bude dlouho v nabídce za vysokou cenu a vy přijdete o výhodu, kterou lze označit jako „novinka“. Tedy přirozený zájem kupujících o novou nabídku na trhu.

Realitní kanceláře si účtují prakticky bez výjimky provizi z prodeje. I pro ně je tedy zajímavější dosáhnout na co nejlepší a nejvyšší cenu, za kterou lze nemovitost prodat.

2. Prezentace prodává

Fotografie domu v inzerátech musejí zaujmout kupující. Realitní kancelář vám pomůže interiér naaranžovat – této službě se říká home staging. Fotografie exteriéru a interiéru potom prezentují jeho nejlepší potenciál.

Fotografování je práce se světlem. Profesionální fotograf dokáže nafotit byt tak, aby působil živě a prosvětleně. To s fotografiemi z mobilu nikdy nedokážete. Většina realitních kanceláří vám pomůže s prezentací nemovitosti v rámci svých služeb a v ceně provize.

 3. Papírování

Realitní kancelář pro vás zajistí smlouvy na míru. V Parrado reality všechny dokumenty kontroluje právnička. Kvalitní smlouvy jsou naprosto nezbytné a vždy si je sami přečtěte.

Realitní kanceláře standardně zajišťují také rezervační smlouvu. Tu podepisují s vážným zájemcem a přebírají od něho zálohu. Nestane se tak, že by vám kupující jen sliboval, a mezitím blokoval skutečný prodej nemovitosti.

Realitní kancelář s právníkem dohlédne také na další náležitosti – například platný převod v katastru nemovitostí a zaplacení daně.

Prodej nemovitosti je administrativně velmi náročný a sami můžete na nějakou drobnost zapomenout, byť je velmi důležitá. Například již zmíněná daň nebo odhlášení vašeho trvalého pobytu.

4. Jednání s kupci

Platí, že čas jsou peníze. Realitní kancelář za vás vyřídí desítky telefonátů se zájemci a vyfiltruje jen ty skutečně vážné. Domluví s nimi prohlídky a zodpovídá veškeré dotazy, které zájemce napadají.

Vy jako majitel můžete u prohlídek být, ale také nemusíte. Můžete mezitím čas věnovat rodině či práci a setkat se s kupcem až při podpisu smluv.

Na průměrný inzerát o prodeji bytu v Praze nám odpoví XY zájemců, z toho odhadem XY si byt přijde prohlédnout. Naše realitní kancelář se všem těmto zájemcům věnuje, ale zajímá se také o ně. Prověřujeme například bezdlužnost. Vám jako majiteli doporučíme pouze několik málo vážných zájemců a vy si sami rozhodnete, komu a za jakých podmínek svou nemovitost prodáte.

5. Realitní kancelář osloví více kupců

Realitní kancelář má na trhu jiné postavení a možnosti. V praxi například v rámci Asociace realitních makléřů mezi sebou makléři nabídky sdílí. Pro prodávající to znamená, že s nabídkou osloví mnohonásobně více zájemců.

Prodej nemovitosti přes realitní kancelář je pro majitele snazší – nemusíte si dělat starosti s administrativou ani zvedat telefony. Navíc máte záruku právního servisu a prodej je tudíž výrazně bezpečnější.

Porovnej nemovitost